Odroczenie

Świadome odkładanie na później rzeczy, które wiążą się z doznaniem pozytywnym oznacza w praktyce, że czasami należy zaniechać chwilowo go, co chcemy wiedzieć albo zrobić po to, aby później tym samym iałaniem, czy słowami osiągnąć znacznie więcej, aby lepiej wypełnić mierzony cel.
Młodszy syn ze wspomnianej przypowieści nie mógł doczekać się chwili, której odziedziczy swoją część majątku po śmierci ojca, lub gdy ten prze- anie pracować. Gdyby był cierpliwy, odziedziczone dobra zapewniłyby u nie tylko schronienie, ale także miejsce pracy, którą mógłby za- acować na utrzymanie rodziny, a ponad wszystko miałby to, co najcenniejsze: błogosławieństwo ojca. On jednak, podobnie jak wielu z nas, nie )trafił planować w życiu celów odległych. Jego działanie było impulsywne ;goistycznie zmierzało do zaspokojenia tego, co chciał w danej chwili. Kiedy mieszkałam w szkolnym internacie, podawano nam posiłki, ;óre nie zawsze bywały apetyczne. W niedzielę jednak nasza kuchar- i przechodziła samą siebie i mogła poszczycić się niezłymi osiągnię- ami. Sam Egon Ronay byłby z niej dumny. Mój jedyny kłopot polegał na tym, że nie znosiłam jarzyn. Zostawiałam więc najlepsze kąski mięsa i chrupiące plasterki ziemniaków na koniec. Kiedy najpierw uporałam się z jarzynami, mój apetyt i przyjemność zjedzenia tego, co pozostało, wzrastały niepomiernie. Ze smakiem zjadałam wszystko, aż talerz pozostawał pusty. Odkładanie przyjemności!

Witaj na moim blogu! Serwis poświęcony jest w całości tematyce wiedzy i edukacji. Znajdziesz tutaj wiele według mnie ciekawych artykułów. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj publikuje to zapraszam do komentowania lub subskrybowania mnie na fb!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)