Żyć w czasie teraźniejszym

Przyjęde na siebie odpowiedzialność oznacza również potrzebę istnienia w czasie teraźniejszym. Może się bowiem zdarzyć, że źródło naszego kłopotu, którego doświadczamy tu i teraz, pochodzi z przeszłości. Jego powodem mogła być matka, ojciec, mąż lub żona albo też pracodawca. Teraz jednak cały kłopot, jego skutki, należą do nas, to znaczy do osoby, która z tego powodu derpi. I tylko ta osoba może znaleźć rozwiązanie, jest
w stanie sięgnąć po odpowiednie środki i dobyć z siebie siłę, aby to uczynić. Ciągłe oglądanie się za siebie i obdzielanie winą inne osoby, jakkolwiek byłaby słuszna, nic tu nie pomoże. W sytuacji, gdy całą swoją uwagę skupiamy na tym, co było, najczęściej brakuje nam sił, aby wypracować rozwiązanie tego, co jest. Odpowiedź mamy szansę uzyskać dopiero wtedy, gdy skoncentrujemy się na trudnościach, które są teraz.

Witaj na moim blogu! Serwis poświęcony jest w całości tematyce wiedzy i edukacji. Znajdziesz tutaj wiele według mnie ciekawych artykułów. Jeśli podobają Ci się artykuły jakie tutaj publikuje to zapraszam do komentowania lub subskrybowania mnie na fb!
Wszelkie prawa zastrzeżone (C)